Kremy, serum, olejki

Wyniki: 12

Kosmetyki naturalne

W sklepie Zielone Pdwórko znajdziesz bogatą ofertę najwyższej jakości kosmetyków takich marek, jak np. Biolaven, Sylveco, AveBio, Jason, Hesh, EcoLab, Dr Konopka i inne.

Kosmetyki naturalne w ostatnich latach stały się niezwykle modne. A wszystko za sprawą ich naturalnego składu, zawierają składniki pochodzenia roślinnego albo mineralnego. Kosmetyki te są bogate w witamin i substancji nawilżających, które stymulują naturalne funkcje skóry. Kosmetyki zwane również ekologicznymi - opierają się na ekstraktach ziołowych, olejach naturalnych i wyciągach z roślin, zbieranych z ekologicznych upraw. Produkty ekologiczne są przyjazne na skóry problematycznej, alergicznej i atopowej. Kosmetyki naturalne nie zawierają parabenów, sztucznych barwników, konserwantów czy substancji zapachowych. Składniki, które są wykorzystywane do produkcji kosmetyków naturalnych ulegają biodegradacji, a co za tym idzie nie zanieczyszczają środowiska. Kosmetyki naturalne przywracają optymalny stan skóry i pobudzają regenerację komórek. Kosmetyki naturalne nie podrażniają skóry, dlatego są odpowiednie dla alergików i wszystkich tych, którzy mają wrażliwą skórę.

Olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne potrafią zdziałać cuda! Często są nazywane „naturalną domową apteczką”. Stosowane od tysięcy lat jako specyfiki medycyny naturalnej, kosmetyki i dermatologii oraz mające szerokie zastosowanie w aromaterapii. Nie są traktowane jak typowe leki, ponieważ niezwykle skomplikowane mieszaniny posiadające do kilkuset różnorodnych związków chemicznych nie są całkowicie znane oraz często posiadają zmienną wartość. To sprawia, że jednoznaczne potwierdzenie rzeczywistej biologicznej aktywności poszczególnych olejków naturalnych lub ich mieszanin jest trudne. W wielu wypadkach jednak zostało potwierdzone ono potwierdzone np. w przypadku maści tygrysiej.

Olejki lotne użyte w zbyt dużych dawkach mogą wywołać reakcje alergiczne lub miejscowe podrażnienia skóry, co może doprowadzić do powstania pęcherzy i zapaleń. Stosowane w nadmiarze przyprawy mogą powodować podrażnienia błon śluzowych i schorzeń układu pokarmowego.

Olejki eteryczne, czyli ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Olejki lotne pozyskuje się na skalę przemysłową ze świeżych bądź suszonych roślin. Są wyodrębniane z odpowiedniego surowca roślinnego najczęściej przez destylację z parą wodną lub ekstrakcję. Są stosowane, wraz z innymi substancjami zapachowymi, w perfumiarstwie (perfumy, woda kolońska). Olejki lub całe rośliny olejkodajne są też wykorzystywane jako przyprawy, środki terapeutyczne (ziołolecznictwo) oraz w aromaterapii.

Olejki eteryczne bardzo intensywnie oddziałują na najbardziej wrażliwe ludzkie strefy. Moc naturalnych olejków eterycznych jest niezastąpiona. Wykazują silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwstarzeniowe, a także są cennym źródłem aktywnych składników oraz witamin, co pozwala im na doskonałą ochronę naszej skóry. Olejki eteryczne wykorzystuje się do pielęgnacji ciała, skóry i włosów, a także do inhalacji, kompresów, masażu czy sauny.

Olejki eteryczne stanowią również ważny składnik wielu roślin używanych jako przyprawy w gospodarstwie domowym. Poprawiają one smak potraw i pobudzają trawienie. Olejki eteryczne działają odstraszająco na niektóre owady, np. komary, pchły czy wszy. Poza tym, olejki eteryczne mają właściwości rozkurczowe i rozluźniające. Doskonale redukują napięcie nerwowe, koją zmysły i dają poczucie odprężenia. Dlatego aromaterapia z wykorzystaniem olejków zapachowych ma dobry wpływ na zdrowie i jest wspaniałym sposobem na relaksację.

Warto przypomnieć, że naturalne olejki eteryczne należy przechowywać w naczyniach szczelnie zamkniętych - bez dostępu do światła.